Raport z badań CBOS 2018

Zasadniczą   treścią   codziennego   życia   Polaków   jest   rodzina,   na   drugim   miejscu,   z   dużo niższym   wskaźnikiem  wskazań, plasuje się praca   zawodowa.   Maleje   też   znaczenie   życia religijnego – podaje Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

Czytaj więcej...

Najczęściej, aby osiągnąć „święty spokój" rodzice dobrowolnie pozwalają na „okradanie" własnych dzieci, oddając je we władanie „zabójczej niani" – wpływowi elektronicznych mediów.

Czytaj więcej...

 Nie ustają dyskusje nad formami opieki nad dziećmi do 3. roku życia. W liście otwartym skierowanym do władz i rodziców swoje opinie wyrazili przed dwoma dniami psychologowie, pedachodzy i lekarze. Warto podkreślić, że wyniki badań naukowych z wielu krajów nie pozostawiają wątpliwości, jakie miejsce i otoczenie jest najlepsze dla dzieci zanim trafią do przedszkola. Poniżej publikujemy List otwarty, którego treść dla dobra tysięcy dzieci nie powinna zostać zignorowana. 

Czytaj więcej...

Zosia jest śliczną dziewczynką. Ma 12 lat. Zawsze roześmiana, z dużym gronem koleżanek, które często przychodzą do jej domu na "nocowanki". W szkole Zosia jest bardzo lubiana. Nic w tym dziwnego: dobrze się uczy i jest dla wszystkich miła. Mamę Zosi bardzo to cieszy, bo tata dziewczynki nie sprawdza się jako ojciec - od czasu wyprowadzki z domu rzadko kontaktuje sie z córką. Kiedyś Zosia czekała na niego całymi godzinami. Dziś już nie czeka i jest znacznie weselsza. Mama Zosi pracuje na dwa etaty, żeby zapewnić dziewczynce byt i dodatkowe lekcje. Angielski, pianino i taniec są priorytetami. Zosia ma talent muzyczny. Jest wrażliwa.

Czytaj więcej...

Wiele osób zadaje dzisiaj pytanie - po co brać ślub, skoro tak też jest fajnie? Jakie znaczenie ma ślub? Z tym pytaniem zmierzyła się dr Magdalena Wegner-Jezierska - psycholog, autorka książek i wykładowca uniwersytecki.

Papierek na miłość

Lena i Krzysiek są razem od 6 lat. Dbają o siebie nawzajem, kochają się i nie wyobrażają sobie innego życia.

Czytaj więcej...

Krystyna i Paweł są małżeństwem od 10 lat. Mają dwóch synów: 8 letniego Jasia i 2 letniego Szymona. Ostatnia rocznica ślubu była dla nich bardzo smutnym wydarzeniem, a to dlatego, że po prostu się nie odbyła. Kiedyś Krysia marzyła, że na tę 10 rocznicę pojadą sobie tylko we dwoje do Paryża, bo wreszcie mają tyle pieniędzy, żeby sobie na to bez problemu pozwolić. Paweł też niby chciał, ale w końcu nikt nie zabrał się za organizację wyjazdu i opieki nad dziećmi. Rocznica nadeszła i dzień - jak co dzień - nie różnił się niczym od pozostałych. Wieczór przed rocznicą Krystyna pokłóciła się z Pawłem, jak zwykle o jego "zbyt intensywne relacje z mamusią", a on zarzucił jej, że "nigdy nie umiała docenić pomocy finansowej jego rodziców oraz zaangażowania w życie wnuków, na co nigdy nie można było liczyć ze strony rodziców Krysi". 

Czytaj więcej...

W dniach od 12 maja do 2 czerwca 2018 odbywać się będą Poznańskie Dni Rodziny 2018. To już VI edycja tej imprezy! Organizatorem akcji jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania przy współudziale organizacji pozarządowych, instytucji miejskich i firm prywatnych.

Czytaj więcej...

Statystyka zagląda do naszego codziennego życia. Często jest podstawą do budowania poważnej polityki prorodzinnej, czy planu marketingowego dla nowego produktu dedykowanego dzieciom, ale zdarza się, że jest zwykłą ciekawostką.

Czytaj więcej...

NASI PATRONI

zdjecie logo

logo wojewoda1

 

archidiecezja 1

logo3

Początek strony