W sytuacji, gdy w rodzinie pojawia się dziecko niepełnosprawne najczęściej bardzo trudno od razu znaleźć odpowiednie formy wsparcia. Pojawia się szereg potrzeb, które trzeba zaspokoić dla dobra maleństwa.

Ważne jest, by otoczyć właściwą opieką nie tylko dziecko, ale i rodziców. To właśnie oni poszukując odpowiedniego lekarza, czy dobrego rehabilitanta tracą wiele cennych godzin. O poradę najczęściej proszą znajomych, pielęgniarki w ośrodkach zdrowia, informacji poszukują w Internecie.

W Poznaniu do dyspozycji rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi jest Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Codziennie w kameralnym otoczeniu na rodziców w potrzebie czeka trzech doradców. Z bogatej oferty jednostek miejskich, organizacji pozarządowych i wolontaryjnych pomogą wybrać tę najlepiej odpowidającą potrzebom rodzica i dziecka w konkretnej sytuacji. Nie ma konieczności umawiania się, można przyjść o dowolnej porze od poniedziałku do piątku między godziną 10:00 a 18:00. Można też zatelefonować lub wysłać zapytanie mailowe.

Centrum Inicjatyw Rodzinnych dysponuje także wiedzą o miejscach w przedszkolach i szkołach, w których funkcjonują grupy integracyjne.

Centrum Inicjatyw Rodzinnych

ul. Franciszka Ratajczaka 44

61-728 Poznań

E-mail: cir@pcs-poznan.pl

+ 48 61 878 15 59

+48 61 878 15 58

Kampania społeczna "Gdy rodzicielstwo jest wyzwaniem" realizowana jest przez Fundację "Głos dla Życia" i Miasto Poznań

NASI PATRONI

zdjecie logo

logo wojewoda1

 

archidiecezja 1

logo3

Początek strony